Search API Search.io (formerly Sajari) (1.0.0-alpha8) - en to lv translation catalogue (10 entries)

en: Type
lv: Veids

en: List
lv: Saraksts

en: Description
lv: Apraksts

en: Search
lv: Meklēt

en: Required
lv: Obligāts

en: Field name
lv: Lauka vārds

en: Mode
lv: Režīms

en: Optional
lv: Neobligāts

en: Base URL
lv: Bāzes URL

en: Unique
lv: Unikāls
