Search API saved searches (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Subject
ja: 件名

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Links
ja: リンク

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Hourly
ja: 1時間毎

en: Daily
ja: 毎日

en: Weekly
ja: 毎週

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Path
ja: パス

en: User
ja: ユーザー

en: Configure
ja: 設定

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: Activated
ja: アクティベート

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Never
ja: なし

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Last checked
ja: 最終確認日時

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Your settings have been saved.
ja: 設定が保存されました。

en: Date created
ja: 作成日時

en: Apply
ja: 適用

en: Miscellaneous
ja: その他

en: Offset
ja: オフセット

en: Created by
ja: 作成者

en: Created on
ja: 作成日

en: Search index
ja: 検索インデックス

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Edit URL
ja: URLの編集

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
