Search API Saved Searches (8.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Body
id: Isi

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Search
id: Pencarian

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Name
id: Nama

en: Path
id: Jalur

en: User
id: Pengguna

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Never
id: Tidak pernah

en: Owner
id: Pemilik

en: Last checked
id: Terakhir dicek

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Apply
id: Terapkan

en: Add server
id: Tambahkan server

en: Offset
id: Letak

en: Search index
id: Indeks pencarian

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Add index
id: Tambahkan indeks

en: Asc
id: Urutan turun
