Search API Saved Searches (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Subject
tr: Konu

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Hourly
tr: Her saat

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Path
tr: Yol

en: User
tr: Kullanıcı

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Never
tr: Asla

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: Last checked
tr: Son kontrol

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Apply
tr: Uygula

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Result count
tr: Sonuç sayısı

en: Created by
tr: Oluşturan

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Edit URL
tr: URL düzenle

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
