Search API Saved Searches (8.x-1.0-rc2) - en to da translation catalogue (52 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Subject
da: Emne

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Hourly
da: En gang i timen

en: Daily
da: Dagligt

en: Weekly
da: Ugentligt

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Path
da: Sti

en: User
da: Bruger

en: Configure
da: Konfigurér

en: Email
da: E-mail

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: Activated
da: Aktiveret

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Never
da: Aldrig

en: Type name
da: Typenavn

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: Last checked
da: Sidst tjekket

en: Notifications
da: Meddelelser

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Your settings have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Apply
da: Udfør

en: Add server
da: Tilføj server

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Offset
da: Forskydning

en: Created by
da: Oprettet af

en: Created on
da: Oprettet den

en: Search type
da: Søgetype

en: Search index
da: Søgeindex

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: View URL
da: URL

en: Asc
da: Stigende
