Search API Saved Searches (8.x-1.0-rc2) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Forms
hi: प्रपत्र

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Links
hi: लिंक

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Name
hi: नाम

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Email
hi: ईमेल

en: Options
hi: विकल्प

en: Created
hi: निर्मित

en: Create
hi: बनाएँ

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Type name
hi: नाम लिखें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Last checked
hi: अंतिम बार जांचा गया

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Your settings have been saved.
hi: अपनी सेटिंग्स को सुरक्षित कर दिया गया है।

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Apply
hi: लागू करें

en: Search index
hi: खोज अनुक्रमणिका

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Edit URL
hi: यूआरएल संपादित करें
