Search API Saved Searches (8.x-1.0-rc2) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Forms
it: Form

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Links
it: Collegamenti

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Path
it: Percorso

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Never
it: Mai

en: Type name
it: Nome del tipo

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Last checked
it: Ultimo controllo

en: Notifications
it: Notifiche

en: Sort by
it: Ordina per

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Date created
it: Data di creazione

en: Apply
it: Applica

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: Offset
it: Scostamento

en: Created by
it: Creato da

en: Created on
it: Creato il

en: Search index
it: Indice di ricerca

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: View URL
it: URL visualizzazione

en: Master
it: Principale
