Search API Solr (4.0.0-beta2) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Username
da: Brugernavn

en: yes
da: ja

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: error
da: fejl

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Password
da: Adgangskode

en: Label
da: Etiket

en: Summary
da: Resumé

en: name
da: navn

en: Files
da: Filer

en: no
da: nej

en: Page
da: Side

en: Up to date
da: Seneste version installeret

en: Time zone
da: Tidszone

en: Advanced
da: Avanceret

en: Desc
da: Faldende

en: Replacement
da: Erstatning

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Undefined
da: Udefinereret

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Query
da: Forespørgsel

en: Multilingual
da: Sprog

en: Select
da: Vælg

en: Index
da: Indeks

en: Date range
da: Datointerval

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Advanced configuration
da: Avancerede indstillinger

en: Extract
da: Udtræk

en: Domains
da: Domæner

en: read-only
da: skrivebeskyttet

en: Additional information
da: Yderligere information

en: Reload
da: Genindlæs

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Solr path
da: Solr sti

en: Outdated
da: Forældet

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: (@pending_docs sent but not yet processed)
da: (@pending_docs sendt men endnu ikke behandlet)

en: Stop words
da: Stop-ord

en: URL field
da: URL-felt

en: Asc
da: Stigende

en: HTTP method
da: HTTP metode

en: Spellcheck
da: Stavekontrol
