Search API Solr (4.2.0) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Username
ro: Nume utilizator

en: yes
ro: da

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: error
ro: eroare

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Password
ro: Parolă

en: Label
ro: Etichetă

en: Summary
ro: Sumar

en: Files
ro: Fișiere

en: no
ro: nu

en: hours
ro: ore

en: days
ro: zile

en: Page
ro: Pagina

en: Time zone
ro: Fusul orar

en: Advanced
ro: Avansat

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Undefined
ro: Nedefinit

en: seconds
ro: secunde

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Multilingual
ro: Multilingv

en: Date range
ro: Interval dată

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Additional information
ro: Informaţii suplimentare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: URL field
ro: câmp URL

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: HTTP method
ro: metodă HTTP
