Search API Solr (4.2.4) - en to cs translation catalogue (52 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: yes
cs: ano

en: Language
cs: Jazyk

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: error
cs: chyba

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Password
cs: Heslo

en: Label
cs: Popisek

en: Summary
cs: Souhrn

en: Upload
cs: Nahrát

en: Files
cs: Soubory

en: no
cs: ne

en: hours
cs: hodiny

en: days
cs: dny

en: Page
cs: Stránka

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: seconds
cs: sekund

en: minutes
cs: minuty

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Query
cs: Dotaz

en: Multilingual
cs: Vícejazyčné

en: Select
cs: Vybrat

en: Index
cs: Rejstřík

en: years
cs: roky

en: weeks
cs: týdny

en: Date range
cs: Rozsah dat

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Advanced configuration
cs: Pokročilá konfigurace

en: Domains
cs: Domény

en: Additional information
cs: Doplňující informace

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Solr port
cs: Port serveru

en: Solr path
cs: Cesta k Solr

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: (@pending_docs sent but not yet processed)
cs: (Počet odeslaných, ale nezpracovaných dokumentů v indexu: @pending_docs)

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: HTTP Basic Authentication
cs: Základní HTTP ověření

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
