Search API Solr (4.2.6) - en to pl translation catalogue (69 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: yes
pl: tak

en: Language
pl: Język

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: error
pl: błąd

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Password
pl: Hasło

en: Label
pl: Etykieta

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: name
pl: nazwa

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Files
pl: Pliki

en: no
pl: nie

en: hours
pl: godziny

en: days
pl: dni

en: Page
pl: Strona

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Desc
pl: Malejąco

en: months
pl: miesiące

en: Replacement
pl: Zamiennik

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: seconds
pl: sekundy

en: minutes
pl: minuty

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Query
pl: Zapytanie

en: Standard
pl: Standardowe

en: Multilingual
pl: Wielojęzyczne

en: Collection
pl: Kolekcja

en: Select
pl: Wybierz

en: Index
pl: Indeks

en: years
pl: lata

en: weeks
pl: tygodnie

en: Date range
pl: Zakres dat

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Advanced configuration
pl: Zaawansowana konfiguracja

en: Extract
pl: Wydobądź

en: Domains
pl: Domeny

en: read-only
pl: tylko do odczytu

en: milliseconds
pl: milisekundy

en: Additional information
pl: Dodatkowe informacje

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Solr port
pl: Port Solr

en: Solr path
pl: Ścieżka Solr

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: (@pending_docs sent but not yet processed)
pl: (@pending_docs wysłanych i oczekujących na przetworzenie)

en: URL field
pl: Pole URL

en: Index ID
pl: Identyfikator indeksu

en: Solr host
pl: Host Solr

en: Solr server URI
pl: Adres serwera Solr

en: Basic HTTP authentication
pl: Podstawowe uwierzytelnienie HTTP

en: Any language
pl: Dowolny język

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: HTTP method
pl: Metoda HTTP

en: Language field
pl: Pole języka

en: (@index_size on disk)
pl: (@index_size na dysku)
