Search API Solr (4.3.2) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: list
tr: liste

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Delete
tr: Sil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: yes
tr: evet

en: Language
tr: Dil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: error
tr: hata

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Password
tr: Parola

en: none
tr: hiçbiri

en: Label
tr: Etiket

en: Summary
tr: Özet

en: Upload
tr: Yükle

en: Files
tr: Dosyalar

en: no
tr: hayır

en: hours
tr: saat

en: days
tr: gün

en: Time zone
tr: Saat dilimi

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: months
tr: ay

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: seconds
tr: saniye

en: minutes
tr: dakika

en: Query
tr: Sorgu

en: Strict
tr: Sıkı

en: Standard
tr: Standart

en: details
tr: ayrıntılar

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: Select
tr: Seç

en: Index
tr: Dizin

en: years
tr: yıl

en: Date range
tr: Tarih aralığı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Extract
tr: Çıkart

en: Domains
tr: Alan adları

en: Additional information
tr: Ek bilgi

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: No information available.
tr: Bilgi yok.

en: HTTP method
tr: HTTP yöntemi

en: HTTP Basic Authentication
tr: HTTP Temel Kimlik Doğrulaması
