Search API Solr (4.3.3) - en to ru translation catalogue (90 entries)

en: list
ru: список

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Delete
ru: Удалить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: yes
ru: да

en: Language
ru: Язык

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: error
ru: ошибка

en: Search
ru: Поиск

en: None
ru: Нет

en: Password
ru: Пароль

en: none
ru: нет

en: Label
ru: Метка

en: Summary
ru: Сводка

en: name
ru: имя

en: Upload
ru: Закачать

en: Files
ru: Файлы

en: no
ru: нет

en: hours
ru: часов

en: days
ru: дней

en: Time zone
ru: Часовой пояс

en: Advanced
ru: Расширенные

en: months
ru: месяцы

en: Replacement
ru: Замена

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Undefined
ru: Неопределенный

en: seconds
ru: секунд

en: minutes
ru: минут

en: Boost
ru: Буст

en: Query
ru: Запрос

en: Strict
ru: Строго

en: Standard
ru: Стандарт

en: details
ru: подробности

en: Multilingual
ru: Многоязычность

en: Collection
ru: Коллекция

en: Select
ru: Выбрать

en: Index
ru: Индекс

en: years
ru: годы

en: weeks
ru: недели

en: Date range
ru: Диапазон дат

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Advanced configuration
ru: Расширенные настройки

en: Extract
ru: Извлечь

en: Domains
ru: Домены

en: regex
ru: регулярное выражение

en: Additional information
ru: Дополнительная информация

en: Reload
ru: Обновить

en: a
ru: в

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: Solr port
ru: Solr порт

en: Solr path
ru: Solr путь

en: Resolution
ru: Разрешение

en: Stop words
ru: Стоп-слова

en: No information available.
ru: Информация не доступна.

en: Reload Core
ru: Перезагрузить Solr Core

en: Solr host
ru: Solr хост

en: HTTP method
ru: HTTP-метод

en: The file is empty.
ru: Файл пуст.

en: Text Files
ru: Текстовые файлы

en: Caches
ru: Кэши

en: m
ru: м

en: HTTP Basic Authentication
ru: HTTP Basic-аутентификация

en: Last modified: @time.
ru: Последнее изменение: @time.

en: List of configuration files found
ru: Список найденных файлов конфигурации

en: Solr Field Type
ru: Тип поля в Solr

en: Core Connection
ru: Доступ к Solr Core

en: Configured Solr Version
ru: Настроенная версия Solr

en: Detected Solr Version
ru: Обнаруженная версия Solr

en: Get config.zip
ru: Получить config.zip

en: Minimum Solr Version
ru: Минимальная версия Solr

en: %time (%time_ago ago)
ru: %time (%time_ago назад)

en: Index prefix
ru: Префикс индекса

en: Custom Field Types
ru: Пользовательские типы полей

en: Solr specific index options
ru: Настройки индекса Solr

en: Clone for Multisite
ru: Клонировать для мультисайтинга

en: Get solrconfig_extra.xml
ru: Получить solrconfig_extra.xml

en: Get solrconfig_query.xml
ru: Получить solrconfig_query.xml

en: Get solrconfig_requestdispatcher.xml
ru: Получить solrconfig_requestdispatcher.xml

en: Request Handlers
ru: Обработчики запросов

en: SolrCache Configuration
ru: Настройки SolrCache

en: SolrRequestHandler Configuration
ru: Настройки SolrRequestHandler

en: SolrRequestDispatcher Configuration
ru: Настройки SolrRequestDispatcher

en: Disabled Solr Caches
ru: Отключённые Solr кэши

en: Get current config.zip from Solr server
ru: Получить текущий config.zip с сервера Solr

en: Boost more recent dates
ru: Бустить более свежие даты

en: Successfully reloaded %type.
ru: %type успешно перезагружен.
