Search API Solr Search (8.x-1.0-alpha6) - en to pl translation catalogue (31 entries)

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Password
pl: Hasło

en: Files
pl: Pliki

en: Page
pl: Strona

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Schema
pl: Schemat

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Additional information
pl: Dodatkowe informacje

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Solr port
pl: Port Solr

en: Solr path
pl: Ścieżka Solr

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Indexed
pl: Zindeksowany

en: (@pending_docs sent but not yet processed)
pl: (@pending_docs wysłanych i oczekujących na przetworzenie)

en: Solr search
pl: wyszukiwarka Solr

en: Solr host
pl: Host Solr

en: Solr server URI
pl: Adres serwera Solr

en: Basic HTTP authentication
pl: Podstawowe uwierzytelnienie HTTP

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: HTTP method
pl: Metoda HTTP

en: (@index_size on disk)
pl: (@index_size na dysku)
