Search API Solr (8.x-3.6) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: yes
hi: हां

en: Language
hi: भाषा

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: error
hi: त्रुटि

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Label
hi: लेबल

en: Summary
hi: सारांश

en: ID
hi: आईडी

en: Files
hi: दस्तावेज

en: no
hi: नहीं

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Time zone
hi: समय क्षेत्र

en: Advanced
hi: विकसित

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Undefined
hi: अपरिभाषित

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Standard
hi: मानक

en: Multilingual
hi: बहुभाषी

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Date range
hi: तारीख सीमा

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Additional information
hi: अतिरिक्त सूचना

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Text Files
hi: पाठ संचिका
