Search API - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Language
cy: Iaith

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Page
cy: Tudalen

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Last update
cy: Diweddariad diwethaf

en: Filters
cy: Hidlyddion
