Search API sorts (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (15 entries)

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Enabled
gl: Activado

en: Search
gl: Buscar

en: Weight
gl: Peso

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Display
gl: Visualización

en: status
gl: estado

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: Default sort
gl: Ordenación predeterminada
