Search API sorts (8.x-1.0-alpha1) - en to mg translation catalogue (5 entries)

en: Operations
mg: Hatao

en: Type
mg: Karazana

en: Description
mg: Andinindininy

en: Search
mg: Karoka

en: status
mg: toetra
