Search API sorts (8.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (15 entries)

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Search
eu: Bilatu

en: Weight
eu: Pisua

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Display
eu: Bistaratu

en: ID
eu: IDa

en: status
eu: egoera

en: Ascending
eu: Goranzko

en: Descending
eu: Beheranzko

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Default order
eu: Orden lehenetsia
