Search API sorts (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Search
it: Cerca

en: Weight
it: Peso

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Display
it: Visualizzazione

en: status
it: stato

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Default order
it: Ordine predefinito

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: Sorts
it: Ordinamenti
