Search API sorts (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Search
ja: 検索

en: Weight
ja: ウェイト

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Display
ja: 表示

en: status
ja: 状態

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Default order
ja: デフォルトの並び順

en: Default sort
ja: デフォルトの並び順

en: Relevance
ja: 関連度

en: The changes were successfully saved.
ja: 変更が保存されました。

en: Sorts
ja: 並び順
