Search API sorts (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (16 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Search
he: חיפוש

en: Weight
he: משקל

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Display
he: תצוגה

en: status
he: מצב

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Default order
he: סדר ברירת מחדל

en: Default sort
he: מיון ברירת מחדל

en: Translate
he: תרגום
