Search API sorts (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Field
id: Bidang

en: Display
id: Tampilan

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Default order
id: Urutan standar

en: Default sort
id: Urutan baku

en: Translate
id: Terjemahkan
