Search API sorts (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Search
ro: Căutare

en: Weight
ro: Greutate

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Display
ro: Afișaj

en: status
ro: stare

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Save settings
ro: Salvare opțiuni

en: Default order
ro: Ordinea predefinită

en: Default sort
ro: Sortare implicită

en: Translate
ro: Traducere

en: Sorts
ro: Sortări
