Search API Sorts Widget (1.0.0-beta1) - en to ku translation catalogue (10 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Description
ku: دەربارە

en: Search
ku: گەڕان

en: Weight
ku: سەنگ

en: Field
ku: خانە

en: Active
ku: چالاکە

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Translate
ku: وەرگێڕان
