Search API Sorts Widget (1.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: Search
hi: खोज

en: Weight
hi: मान

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: ID
hi: आईडी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Translate
hi: अनुवाद
