Search API Sorts Widget (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Search
it: Cerca

en: Weight
it: Peso

en: Field
it: Campo

en: Display
it: Visualizzazione

en: Active
it: Attivo

en: Field name
it: Nome del campo

en: Widget settings
it: Impostazioni widget

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Sort
it: Ordinamento

en: Translate
it: Traduci

en: Hide submit button
it: Nascondi il tasto di invio

en: Sorts
it: Ordinamenti

en: Autosubmit
it: Invio automatico

en: Automatically submit the form once an element is changed.
it: Invia automaticamente il form quando un elemento cambia.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
it: Nascondi il tasto di invio se javascript è abilitato.
