Search API Sorts Widget (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Search
nl: Zoeken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Field
nl: Veld

en: Display
nl: Weergeven

en: Active
nl: Actief

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Widget settings
nl: Widget instellingen

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Sort
nl: Sorteren

en: Translate
nl: Vertalen

en: Relevance
nl: Relevantie

en: Hide submit button
nl: De 'Toepassen'-knop verbergen

en: The changes were successfully saved.
nl: De wijzigingen zijn succesvol opgeslagen.

en: Sorts
nl: Sorteringen

en: Autosubmit
nl: Automatisch toepassen

en: Automatically submit the form once an element is changed.
nl: Het formulier automatisch indienen wanneer een element veranderd is.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
nl: De 'Toepassen'-knop verbergen wanneer javascript ingeschakeld is.
