Search API Sorts Widget (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Search
pt: Pesquisar

en: Weight
pt: Peso

en: Field
pt: Campo

en: Display
pt: Mostrar

en: Active
pt: Ativo

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Sort
pt: Ordenação

en: Translate
pt: Traduzir

en: Hide submit button
pt: Esconder botão de submeter
