Search API Sorts Widget (1.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Description
ru: Описание

en: Search
ru: Поиск

en: Weight
ru: Вес

en: Field
ru: Поле

en: Display
ru: Отображение

en: Active
ru: Активно

en: Field name
ru: Имя поля

en: Widget settings
ru: Настройки виджета

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Sort
ru: Сортировка

en: Translate
ru: Переводы

en: Relevance
ru: Релевантность

en: Hide submit button
ru: Скрыть кнопку отправки

en: The changes were successfully saved.
ru: Изменения успешно сохранены.

en: Sorts
ru: Сортировки

en: Autosubmit
ru: Автоматическая отправка

en: Automatically submit the form once an element is changed.
ru: Автоматически отправлять форму, как только элемент будет изменен.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
ru: Скрыть кнопку отправки, если включен javascript.
