Search API Sorts Widget (1.0.0-beta3) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Field
fa: فیلد

en: Display
fa: نمایش

en: ID
fa: شناسه

en: Active
fa: فعال

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Translate
fa: ترجمه
