Search API Sorts Widget (1.0.0-beta3) - en to fil translation catalogue (8 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Search
fil: Hanapin

en: Weight
fil: Timbang

en: Active
fil: Aktibo

en: Save settings
fil: Pangalagaan ang mga pagtatakda

en: Translate
fil: Isaling-wika
