Search API Sorts Widget (1.0.0-beta3) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Search
fr: Rechercher

en: Weight
fr: Poids

en: Field
fr: Champ

en: Display
fr: Affichage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Active
fr: Actif

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Sort
fr: Trier

en: Translate
fr: Traduire

en: Relevance
fr: Pertinence

en: Hide submit button
fr: Masquer le bouton de soumission

en: The changes were successfully saved.
fr: Les changements ont été enregistrés avec succès.

en: Sorts
fr: Tris

en: Autosubmit
fr: Soumettre automatiquement

en: Automatically submit the form once an element is changed.
fr: Soumettre automatiquement le formulaire dès qu'un élément est modifié.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
fr: Masquer le bouton de soumission si le javascript est activé.
