Search API Sorts Widget (1.0.0-beta3) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Description
uk: Опис

en: Search
uk: Пошук

en: Weight
uk: Вага

en: Field
uk: Поле

en: Display
uk: Показ

en: Active
uk: Активно

en: Field name
uk: Назва поля

en: Widget settings
uk: Налаштування віджета

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: Translate
uk: Перекласти

en: Relevance
uk: Доречність

en: Hide submit button
uk: Приховати кнопку "Надіслати"

en: Sorts
uk: Впорядкування

en: Autosubmit
uk: Автонадсилання

en: Automatically submit the form once an element is changed.
uk: Автоматично надсилати форму при виборі іншого пункту.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
uk: Приховати кнопку надсилання при увімкненому javascript.
