Search API Sorts Widget (1.0.0-beta4) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Search
hu: Keresés

en: Weight
hu: Súly

en: Field
hu: Mező

en: Display
hu: Megjelenítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Active
hu: Aktív

en: Field name
hu: Mező neve

en: Widget settings
hu: Felületi elem beállítások

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: Translate
hu: Fordítás

en: Relevance
hu: Relevancia

en: Hide submit button
hu: Elküldés gomb elrejtése

en: The changes were successfully saved.
hu: A módosítások sikeresen elmentve.

en: Sorts
hu: Rendezések

en: Autosubmit
hu: Automatikus elküldés

en: Automatically submit the form once an element is changed.
hu: Az űrlap automatikus elküldése, amint változik rajta egy elem.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
hu: Elküldés gomb elrejtése, ha a Javascript engedélyezve van.
