Search API Sorts Widget (1.0.0-beta4) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Search
oc: Recercar

en: Weight
oc: Pes

en: Field
oc: Camp

en: Display
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Active
oc: Actiu

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Translate
oc: Traduire

en: Hide submit button
oc: Amagar lo boton de somission

en: Autosubmit
oc: Sometre automaticament

en: Automatically submit the form once an element is changed.
oc: Sometre automaticament lo formulari dès qu'un element es modificat.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
oc: Amagar lo boton de somission se lo javascript es activat.
