Search API Sorts Widget (1.0.0-beta4) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Search
tr: Ara

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Field
tr: Alan

en: Display
tr: Gösterim

en: Active
tr: Etkin

en: Field name
tr: Alan adı

en: Widget settings
tr: Arayüz nesnesi (widget) ayarları

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Sort
tr: Sırala

en: Translate
tr: Çevir

en: Hide submit button
tr: Gönder düğmesini gizle

en: Sorts
tr: Sıralamalar
