Search API Synonym (3.0.0-beta1) - en to mr translation catalogue (23 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Language
mr: भाषा

en: File
mr: फाईल

en: Search
mr: शोध

en: None
mr: काहीच नाही

en: Synonyms
mr: समानार्थी

en: Settings
mr: संरचना

en: Import
mr: आयात

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Filter
mr: गाळणी

en: Authored by
mr: लेखक

en: Delete all
mr: सर्व मिटवा

en: Merge
mr: एकत्र(Merge)

en: Example
mr: उदाहरण

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख
