Search API Synonym (3.0.0-beta2) - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Search
am: ፈልግ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Import
am: አስመጣ

en: ID
am: አይዲ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: active
am: ገባሪ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Import file
am: ፋይል አስመጣ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
