Search API Synonym (3.0.0-beta3) - en to ar translation catalogue (57 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Language
ar: اللغة

en: File
ar: ملف

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Synonyms
ar: مرادفات

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Import
ar: استيراد

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: مستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Never
ar: أبدا

en: Filter
ar: انتقاء

en: active
ar: نشط

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Delete all
ar: حذف الكل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Delimiter
ar: مُحَدِد

en: author
ar: مؤلف

en: Cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Word
ar: كلمة

en: Comma
ar: فاصلة

en: Overwrite
ar: كتابة فوق

en: Created year + month
ar: سنة + شهر الإنشاء

en: Created year
ar: سنة الإنشاء

en: Created month
ar: شهر الإنشاء

en: Created day
ar: يوم الإنشاء

en: Created week
ar: أسبوع الإنشاء

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: No filter
ar: بدون تصفية

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Author uid
ar: معرّف المستخدم (uid) للكاتب

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ar: التاريخ بتنسيق CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ar: التاريخ بتنسيق YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
ar: التاريخ بتنسيق YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ar: التاريخ بتنسيق MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ar: التاريخ بتنسيق DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ar: التاريخ بتنسيق  WW (01 - 53).
