Search API Synonym (8.x-1.0) - en to jv translation catalogue (24 entries)

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: List
jv: Daftar

en: Language
jv: Basa

en: File
jv: Berkas

en: Search
jv: Goléki

en: None
jv: Nihil

en: Synonyms
jv: Sinonim

en: Settings
jv: Sétingan

en: Import
jv: Ngimpor

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Filter
jv: Saring

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Example
jv: Contoné

en: About
jv: Ngenani

en: Comma
jv: Koma

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
