Search API Synonym (8.x-1.1) - en to is translation catalogue (25 entries)

en: Status
is: Staða

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Language
is: Tungumál

en: File
is: Skrá

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: Synonyms
is: Samheiti

en: Settings
is: Stillingar

en: Import
is: Flytja inn

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Filter
is: Sía

en: active
is: virkur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Created date
is: Dags. stofnað

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: author
is: höfundur

en: About
is: Um

en: Comma
is: Komma

en: Semicolon
is: Semikomma

en: Import file
is: Flytja inn skrá
