Search API Typesense (01.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Search
fa: جستجو

en: Host
fa: میزبان

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Optional
fa: اختیاری

en: Protocol
fa: استاندارد

en: Port
fa: درگاه
