Search API Typesense (01.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Search
pt: Pesquisar

en: Host
pt: Servidor

en: Nodes
pt: Nós

en: Optional
pt: Opcional

en: Protocol
pt: Protocolo

en: Port
pt: Porta
