Search API Typesense (01.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (5 entries)

en: Search
ast: Guetar

en: Host
ast: Sirvidor

en: Nodes
ast: Noyos

en: Optional
ast: Opcional

en: Port
ast: Puertu
