Search API Typesense (01.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Search
uk: Пошук

en: Host
uk: Хост

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Protocol
uk: Протокол

en: Port
uk: Порт

en: Facet
uk: Фасет

en: Remove node
uk: Вилучити вузол

en: Datatype
uk: Тип даних

en: A string
uk: Рядок
