Search Autocomplete (2.0.2) - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Enabled
ro: Activat

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Search Keywords
ro: Cuvinte cheie pentru căutare

en: Options
ro: Opțiuni

en: All
ro: Toate

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Warning
ro: Avertizare

en: Desc
ro: Descendent

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: author
ro: autor

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Row
ro: Rând

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Path settings
ro: Setări cale

en: Clear all caches
ro: Golește tot cache-ul

en: Name (raw)
ro: Nume (brut)

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: You have no fields. Add some to your view.
ro: Nu aveți nici un câmp. Adăugați câteva vizualizării dumneavoastră.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
ro: Numele lizibil de către mașină trebuie să conțină doar litere, numere, liniuțe și liniuțe jos.

en: All field aliases must be unique
ro: Toate alias-urile de câmp trebuie să fie unice

en: Use fields as row data.
ro: Utilizare câmpuri ca date sursă pentru rânduri

en: Alias for @id
ro: Alias pentru @id

en: Alias for ID
ro: Alias pentru ID
