Search Autocomplete (2.0.3) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Title
da: Titel

en: Operations
da: Handlinger

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: Search Keywords
da: Søgeord

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: Fields
da: Felter

en: Warning
da: Advarsel

en: Desc
da: Faldende

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Human readable name
da: Læsbart navn.

en: author
da: forfatter

en: Selector
da: Vælger

en: Apply
da: Udfør

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Row
da: Række

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Path settings
da: Indstillinger for sti

en: Clear all caches
da: Ryd alle cacher

en: Name (raw)
da: Navn (rå data)

en: Asc
da: Stigende

en: You have no fields. Add some to your view.
da: Du har ingen felter. Tilføj nogle til dit view.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
da: Det maskinlæsbare navn må kun indeholde bogstaver, tal, bindestreger og understregninger.

en: All field aliases must be unique
da: Alle feltaliaser skal være unikke

en: Use fields as row data.
da: Brug felter som rækkedata.
