Search Autocomplete (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Operations
oc: Accions

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Field
oc: Camp

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Path
oc: Camin

en: Options
oc: Opcions

en: All
oc: Tot

en: Fields
oc: Camps

en: Warning
oc: Avertiment

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: author
oc: autor

en: Apply
oc: Aplicar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Alias
oc: Aliàs

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Row
oc: Linha

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Name (raw)
oc: Nom (brut)

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
