Search Autocomplete (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Path
hi: मार्ग

en: Search Keywords
hi: खोज का कीवर्ड

en: Options
hi: विकल्प

en: All
hi: सभी

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Desc
hi: अवरोही

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Human readable name
hi: मानव पठनीय नाम

en: author
hi: लेखक

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Alias
hi: उपनाम

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: UUID
hi: युयुआइङी
